X
تبلیغات
رایتل
سایت تخصصی مشاوره و روانشناسی
راهی برای داشتن خانواده موفق
 
جدیدترین یادداشت‌ها
 
روزانه‌ها
علل نیاز به دوستی(روابط دختر و پسر)

از آنجایی انسان به طبع اجتماعی است1همواره  نیاز به یک همراه و یاور دارد و به همین دلیل است که انسان از تنهایی گریزان است؛ بی وجود دوست انسان چگونه می تواند از گردنه ها و راه های دشوار زندگی عبورکند؟     

آیا انسان می تواند به تنهایی احتیاجاتش را بر اورده سازد؟                                                

      آیا می تواند جدا از جامعه زندگی کند؟                                                       

        هرگز شنیده اید که رهبر یک گروه بدون آنکه بر شانه های دوستانشان گام نهند پله های موفقیت وعظمت رابپیماید؟                                                                                از آنجایی که عقل انسان کامل نیست و گاهی احساسات وهیجانات بر او چیره شده و او را از اعتدال خارج کرده واو را از رسیدن به کمالات باز می دارد پس روشن است که انسان  به تنهایی قادر به اداره زندگی نیست و کسب موفقیت نیست پس به دور از جامعه دوستی و رشد امکان پذیر نیست،بر همین اساس است که اسلام همه احکام خود را در قالب ریخته و روح اجتماع را تا آخرین حد ممکن در انسان دمیده است و روشن است که هر چه صفوف جوامع بشری پیوسته تر باشد به همان اندازه در صحنه های زندگی موفق تر است و به همین دلیل است که اسلام  افراد را دعوت می کند تا در کار یارو یاور هم باشند تا به اهدافشان برسند پس آدم به دوستی مهربان و امین نیاز دارد تا او را در رسیدن به هدفش رهنمون کند،از همین جهت است که مولای متقیان علی علیه السلام می فرمایند :«نخست  دوست سپس راه».

حال جای این سؤال ها باقی می ماند که دوستی چیست ؟  


 تعیین وقت مشاوره


در تصویر زیر چند چهره دیده می شود + تست هوش

برای ما در قسمت نظرات بنویسید که در این تصویر چند چهره را می توانیند تشخیص دهید. تعداد چهره ها با کم هوشی و تیز هوشی شما ارتباط دارد.


 تعیین وقت مشاوره


چطور در مورد رابطه ‌جنسی با شوهرتان صحبت کنید

متداول  ترین مشکل جنسی بین زوج  های خوشبخت چیست؟ چیزی نیست جز عامل "کافی نبودن" .

زوج ها معمولا در زندگی های زناشویی که محکوم با شدت و تکرار رابطه  جنسی است سردرگم می شوند. اما به عقیده دکتر کیمبرلی شارکی درمانگر جنسی این یک خبر خوب است. واقعیت این است که، "مسائل جنسی در زندگی های زناشویی خوب و موفق معمولا قابل حل هستند." اما باید در مورد رابطه  جنسی با همسرتان صحبت کنید. در زیر به نکاتی اشاره می کنیم که برای حرف زدن در این رابطه با همسرتان کمکتان می کند.


 تعیین وقت مشاوره


سخنان زیبا از مادر ترزا

یکی از بزرگترین بیماری ها این است که برای هیچ کس ، کسی نباشی.

 صلح از یک لبخند شروع می شود.

 هر کجا که می روی عشق را پخش کن. اجازه نده کسی به پیشت بیاد بدون اینکه خوشحال تر ترکت کند.

 از بین بردن فقر عشق بسیار سخت تر از از بین بردن فقر نان است.

 بزرگترین از بین برنده صلح، سقط جنین است. چون اگر مادری بتواند فرزند خودش را بکشد ، چه چیزی مانع من می شود که تو را نکشم یا تو مرا نکشی؟ هیچ چیز!

همیشه این خطر وجود دارد که ما کار را فقط به خاطر کار انجام دهیم. اینجاست که احترام و عشق و از خود گذشتگی به میان می آید که ما این کار را برای خدا انجام دهیم، برای مسیح، و این دلیلی است که سعی می کنیم هرچه زیباتر انجامش دهیم. 


 تعیین وقت مشاوره


برچسب‌ها: عشق، زندگی، life school
ویژگی‌های یک همسر مناسب

همسر مناسب برای هر کس تعاریف خاص خودش را دارد اما اصولی وجود دارد که باید در همه آنها یکسان باشد. در واقع همسر خوب، همسری است که معیارهای پایه را داشته باشد و بعد از آن معیارهای مورد علاقه شما را تامین کند.


در این مطلب معیارهای پایه همسر مناسب را خواهید خواند. یادتان باشد این معیارها برای خود شما هم صادق است و باید سعی کنید آنها را در خود تقویت کنید.

 

اولین ویژگی یک همسر مناسب آن است که به پختگی لازم برای اداره زندگی رسیده باشد، یعنی بتواند در شرایط مختلف، تصمیم گیری درست و منطقی داشته باشد؛ مهارت سنجیده گویی و کنترل زبان، قدرت کنترل و غلبه بر احساسات را داشته باشد، آینده نگر، واقع بین، انتقادپذیر و دارای قدرت تشخیص و تجزیه و تحلیل صحیح نسبت به مسائل و اتفاقات پیرامون باشد و... در اینجا به تبیین این شاخصه ها می پردازیم.


 تعیین وقت مشاوره


مردان وفادار چه ویژگی‌هایی دارند؟

همان‌طور که می‌دانید یکی از دلایل اینکه وفاداری سخت می‌شود کم شدن علاقه و عشق بین همسران است. حال برای اینکه وفاداری در زندگی مشترک را بیشتر کنیم به توصیه‌های زیر توجه کنید:


 تعیین وقت مشاوره


با روحیه خانم‌ها بیشتر آشنا شوید

اگر دوست دارید بدانید خانم ها چه خواسته ها و توقعاتی دارند و چگونه می توان آن ها راضی نگه داشت این مطلب را بخوانید.

بسیاری از خواسته های خانم ها شبیه مردهاست و مشترک است. آن ها نیز طالب موفقیت، قدرت، موقعیت اجتماعی خوب، پول، محبت، ازدواج، بچه داشتن و شادی و خوشبختی هستند. در عین حال خواسته هایی زنانه هم دارند.


 تعیین وقت مشاوره


افراد خلاق اینگونه‌اند

افراد خلاق پر از انرژی بوده و در محیط اطراف خود فضایی از طراوت و اشتیاق به وجود می‌آورند. اغلب آنها حتی در 70 یا 80 سالگی‌شان انرژی داشته و سالم هستند. درحقیقت، این انرژی از درون وجود به سبب ذهن بسیار متمرکزشان نشات می‌گیرد و صرفا برتری ژنتیکی نیست.


 تعیین وقت مشاوره


تعداد کل صفحات: 11