X
تبلیغات
رایتل

سایت تخصصی مشاوره و روانشناسی

راهی برای داشتن خانواده موفق

یک راهکار ساده برای رفع اختلاف با همسرتان

یک راهکار ساده برای رفع اختلاف با همسرتان
 
ما جذب کسانی می شویم که با ما تفاوت های زیادی دارند یا در مواردی به طور کامل با ما متضاد هستند.

تکناز : یک قانون ابتدایی در روابط ما با دیگران این است: «ما جذب کسانی که شباهت زیادی به ما دارند، نمی شویم؛ بلکه جذب کسانی می شویم که با ما تفاوت های زیادی دارند یا حتی در مواردی به طور کامل با ما متضاد هستند.»

دلیل این امر بسیار ساده است: درون هر یک از ما اشتیاقی ذاتی به تجربه کردن کمال وجود دارد و چون لازمه کمال وجود ویژگی های مختلف است است. ما ناخودآگاه به سمت کسانی کشیده شویم که در برخی زمینه ها ویژگی هایی را دارند که ما نداریم.

متاسفانه، همین خصوصیت که در ابتدا ما را به سوی همسرمان جذب می کند، با کمرنگ شدن شیفتگی و عشق آغازین، موجب ناراحتی وعصبانیت ما می شود. ما او را به زندگی مان دعوت کرده بودیم تا درس های زیادی از او بگیریم، ولی یک باره در برابر این اتفاق مقاومت می کنیم. به جای این که قدر موقعیت هایی را که به واسطه تفاوت های همسرمان برای ما ایجاد می شود و زمینه یادگیری، رشد و پیشرفت ما را فراهم می کند بدانیم، اغلب نسبت به این تفاوت ها اظهار رنجش می کنیم. احساس دلخوری و ترس داریم و سعی می کنیم او را مجبور کنیم تغییر کند و بیشتر شبیه ما شود. البته او هم مثل ماست و بی بر و برگرد در حال انجام همین کار است! پس عجیب نیست که بسیاری از زوج ها دچار کشمکش و اختلاف می شوند.

ادامه مطلب ...
تاریخ ارسال: پنج‌شنبه 30 آذر‌ماه سال 1391 ساعت 17:43 | چاپ مطلب 0 نظر

چگونه عروسی عالی برای خانواده شوهرباشید !

چگونه عروسی عالی برای خانواده شوهرباشید ! www.taknaz.ir

تکناز : در گذشته عروس خانواده معمولا با خانواده همسر زندگی می کرد و هیچ مشکلی نداشتند؛ اما این فرهنگ با گذشت زمان کمرنگ تر شده است. «مهدی دوایی» دکترای روان شناسی و عضوهیات علمی پژوهشکده علوم شناختی در این باره می گوید: وقتی زنی به مردی تعهد می دهد که با او زندگی کند، باید نسبت به علایق همسرش هم احترام بگذارد. به هرحال دوست داشتن بدون هزینه نمی شود. در برخی از مواقع امکان دارد که زنی زندگی مشترکش را با خانواده همسرش آغاز کند.

 


ادامه مطلب ...
تاریخ ارسال: پنج‌شنبه 30 آذر‌ماه سال 1391 ساعت 17:42 | چاپ مطلب 0 نظر

ازدواج مردان جوان با زنان مسن !

ازدواج مردان جوان با زنان مسن ! www.taknaz.ir

ازدواج مردان جوان با زنان مسن

ازدواج مردهای جوان با زن‌های میانسال اتفاقی است که خیلی وقت ها زندگی دو خانواده را تحت الشعاع قرار می دهد. اتفاقی که اگرچه رو به ازدیاد است اما نگاه منفی جامعه و مخالفت های خانواده ها با آن، سدی در برابر این ازدواج های غیرمتعارف می شود.

 

چرا این ازدواج ها پذیرفته نمی شود؟

 

تک ناز : قرن‌هاست مردها با زن‌هایی ازدواج می‌کنند که 20، بلکه 30 سال از خودشان کوچک‌تر هستند و ما هیچ وقت نمی‌پرسیم چرا! آن قدر این مساله عادی به نظر می‌رسد که هیچ کس در پی تحلیل عقده‌های روانی نیست؛ مثلا یکی از هنرپیشه‌های اروپایی در سن 80 سالگی با یک دختر 20 ساله ازدواج کرده بود. چند سال بعد رسانه‌ها نشان می‌دادند که چطور این زن جوان از پیرمرد که بیمار بود، پرستاری می‌کند. وقتی علت را جویا شدند، زن جوان به سادگی گفت که من عاشق این مرد هستم.


ادامه مطلب ...
تاریخ ارسال: پنج‌شنبه 30 آذر‌ماه سال 1391 ساعت 17:42 | چاپ مطلب 0 نظر

ازدواج در خانواده های آشفته !

ازدواج در خانواده های آشفته !  www.taknaz.ir

دختران و پسران زیادی هستند که احساس می کنند خانواده شان در جریان ازدواج باری روی دوششان هستند و مایه سرشکستگی شان شده اند. داشتن پدر معتاد، برادر خلافکار، والدینی که همیشه اختلاف دارند، زندان بودن یکی از اعضای خانواده و هزار و یک مشکل دیگر می تواند واقعا روی آینده ازدواج یک جوان تاثیر بگذارد. اگر شما هم جزو یکی از این افراد هستید، بد نیست چند نکته مهم را درباره ازدواج تان بدانید.

طلاق والدین

 

اگر فرزند طلاق هستید با توضیح دادن دلایل طلاق والدین تان برای خانواده ی طرف مقابل می توانید باعث شوید که موقعیت تان بهتر درک شود. متاسفانه برچسبی که اغلب به بچه های طلاق می خورد، این است که زن یا مرد زندگی نیستند یا آخر و عاقبت زندگی با آنها شبیه پدر و مادرشان می شود. پرچسب نامنصفانه ای که گریز از آن، تا حد زیادی با طرز برخورد خودتان، تسلط داشتن بر هیجانات به خصوص خشم و پرخاشگری و عاقلانه رفتار کردن می توانید آن را تغییر دهید.

 

بدانید که به هر حال قضیه طلاق والدین تان باعث ایجاد شبهه برای خانواده ی طرف مقابل می شود پس سعی کنید در جلسات خواستگاری ضمن مطرح کردن به موقع این موضوع در جهت روشن شدن ذهن طرف مقابل بکوشید.

 

از پدر و مادرتان بخواهید در جلسات خواستگاری شما حضور داشته باشند و مدتی اختلافات گذشته خود را به خاطر آینده شما کنار بگذارند.

 

اگر ناپدری یا نامادری دارید ذهن خود را از تصوّرهای منفی نسبت به آن ها خالی کنید. اگر به خیرخواهی و درایت شان پی برده اید، آن ها می توانند تأثیر بسزایی در پر کردن جای خالی پدر و مادرتان در جلسات خواستگاری داشته باشند.

 


ادامه مطلب ...
تاریخ ارسال: پنج‌شنبه 30 آذر‌ماه سال 1391 ساعت 17:41 | چاپ مطلب 0 نظر

باورهای اشتباه در مورد تمایلات زناشویی

باورهای اشتباه در مورد تمایلات زناشویی www.taknaz.ir

 

تمایلات جنسی مبحثی است که همیشه جنجال برانگیز بوده است. تمایلات جنسی هیچ قاعده وقانون مشخصی ندارند مخصوصاً وقتی مسئله رضایت باشد...


هر چیزی که برای زوج لذت‌بخش و خوشایند و عملی باشد، قبال انجام است. قوانینی برای آن وجود ندارد زیرا ترکیب جسمی و رویکردها و نگرش‌های اجتماعی زوج‌ها با هم تفاوت دارد. چیزی که برای یک زوج در رابطه‌ جنسی ایده آل است، برای دیگری راضی‌کننده نیست. باورهای جنسی غلط بعنوان قانون شکل می‌گیرند اما تمایلات جنسی انسان‌ها مسئله‌ای شخصی است نه عمومی و هیچ قاعده و قانونی ندارد. بگذارید ببینیم چه باورهای اشتباهی در این رابطه بین عموم مردم وجود دارد و حقیقت آنها چیست.

 


ادامه مطلب ...
تاریخ ارسال: پنج‌شنبه 30 آذر‌ماه سال 1391 ساعت 17:41 | چاپ مطلب 0 نظر

چگونه غریزه جنسی خود را کنترل نمایم ؟

چگونه غریزه جنسی خود را کنترل نمایم ؟ www.taknaz.ir

غریزه جنسی

ما در این گونه موارد به دوستانمان می گوییم راه حل مشکل شما همت است؛ همین.همت برای ترک عادات و همت بر زندگی عقلانی. زندگی عقلانی یعنی این که آن چه را که می دانیم درست است عمل کنیم، و آنچه را می دانیم غلط است ترک کنیم.

 

 

شما با همین سؤالی که می کنید معلوم است که راه را می شناسید، ولی همتتان دچار مشکل است. تلاش کنید این همت را بدست آورید.

 

داشتن همت آسان نیست، ولی شدنی است. در این راه یک بشارت هم خداوند به ما داده است؛ و آن این که اگر شما یک قدم به سوی من بیایید، من ده قدم به سوی شما خواهم آمد. این مضمون علاوه بر روایات، در قرآن هم آمده است؛ آنجا که می فرماید: «من جاء بالحسنة فله عشر أمثالها ومن جاء بالسیئة فلایجزی إلا مثلها وهم لایظلمون»(انعام/160)


ادامه مطلب ...
تاریخ ارسال: پنج‌شنبه 30 آذر‌ماه سال 1391 ساعت 17:40 | چاپ مطلب 0 نظر

اعتیاد جنسی چیست و درمان آن ؟

اعتیاد جنسی چیست و درمان آن ؟
 
به گزارش تکناز به نقل از افکارنیوز ، وقتی رفتار جنسی حالت اجباری به خود می گیرد و با زندگی شخص تداخل می کند بیماری، اعتیاد شروع شده است .شباهت قابل توجهی در شخصیت افراد دچار اعتیاد جنسی وجود ندارد. بسیاری از معتادان با رفتارهای اولیه اعتیاد جنسی در زندگی خود دچار مشکل می شوند و بسیار اندکند معتادانی که فقط به یک سطح از وسوسه‌ی جنسی گرفتار باشند . همچنین قابل ذکر است که اعتیاد جنسی پدیده‌ای برای طبقات پایین جامعه نیست، بلکه در بین تمام گروه های اقتصادی و اجتماعی دیده می شود .

اعتیاد جنسی سطوح متفاوتی دارد که البته در هر سطحی دردآور است.احساسات منفی مانند خشم و غربت و تنهایی، شرمساری و یأس و دل‌زدگی و... فرد را به انزوا و مشکلات روانی بیشتر سوق می دهد در اعتیاد جنسی قیود و مرزهای اساسی در زندگی خانوادگی واجتماعی به سرعت زیر پا گذاشته می‌شوند و رفتارهایی نظیر تجاور به زور و خشونت، تجاوز به نزدیکان ،کودک آزاری و...اتفاق می افتد .

در اعتیاد جنسی رفتارهای جنسی یکدیگر را تقویت می‌کنند به عبارت دیگر معتاد از یک نوع رفتار به نوعی دیگر گرایش پیدا می‌کند. تحقیقات در این حوزه نشان داده اند که در اکثر موارد رفتار جنسی با رفتارهای حاصله از دیگر انواع اعتیاد، مرتبط است مانند اعتیاد به خوردن، به کار ، مصرف مواد مخدر،..

اعتیاد جنسی شامل یک سری اختصاصات می باشد مانند اشتغال و وسواس فکری، یعنی شخص بصورت مداوم در رابطه با موقعیت ها و حوادث جنسی دارای اشتغال ذهنی است و تمرکز مداوم فرد با مسائل جنسی باعث سطح بالای تحریک پذیری جنسی در او می گردد.

ادامه مطلب ...
تاریخ ارسال: پنج‌شنبه 30 آذر‌ماه سال 1391 ساعت 17:39 | چاپ مطلب 0 نظر

تصاویر عاطفی و زیبا از احساس پدر و فرزندصاویر عاطفی و زیبا از احساس پدر و فرزند- www.taknaz.ir

صاویر عاطفی و زیبا از احساس پدر و فرزند- www.taknaz.ir


ادامه مطلب ...
تاریخ ارسال: پنج‌شنبه 30 آذر‌ماه سال 1391 ساعت 17:38 | چاپ مطلب 0 نظر

کارت پستال های بسیار زیبای عاشقانه

کارت پستال های عاشقانه

www.taknaz.ir - کارت پستال های بسیار زیبای عاشقانه

www.taknaz.ir - کارت پستال های بسیار زیبای عاشقانه


ادامه مطلب ...
تاریخ ارسال: پنج‌شنبه 30 آذر‌ماه سال 1391 ساعت 17:37 | چاپ مطلب 0 نظر

اسکلت عشق ۱۵۰۰ ساله (عکس)

اسکلت زن و مردی که 1500 سال قبل ،در حالیکه دست یکدیگر را می فشارند به خاک سپرده شده اند ، این هفته در ایتالیا کشف شد.
اسکلت عشق ۱۵۰۰ ساله (عکس) - www.taknaz.ir
تاریخ ارسال: پنج‌شنبه 30 آذر‌ماه سال 1391 ساعت 17:36 | چاپ مطلب 0 نظر

وقتی که دیگه خیلی تنهایی (+عکس)

وقتی که دیگه خیلی تنهایی (+عکس) - www.taknaz.ir

تاریخ ارسال: پنج‌شنبه 30 آذر‌ماه سال 1391 ساعت 17:35 | چاپ مطلب 0 نظر

آرامش واقعی !!! (عکس)

آرامش واقعی !!! (عکس)

تاریخ ارسال: پنج‌شنبه 30 آذر‌ماه سال 1391 ساعت 17:35 | چاپ مطلب 0 نظر

زندان عقل و دل !! (عکس)

زندان عقل و دل !! (عکس)

زندان عقل و دل !! (عکس) - www.taknaz.ir

تاریخ ارسال: پنج‌شنبه 30 آذر‌ماه سال 1391 ساعت 17:35 | چاپ مطلب 0 نظر

با این تصویر متأثر خواهید شد و به فکر فرو می روید !!

با این تصویر متأثر خواهید شد و به فکر فرو می روید !!
تکناز : خیلی زیاد درگیر روزمرگی زندگی شده ایم. اما اگر کمی از بالاتر به زندگی نگاه کنیم زندگی فقط به اندازه نگاه کردن به این عکس طول می کشد. این مدت کم ارزش بغض و کینه و دشمنی با همدیگر را دارد؟ بهتر نیست از فرصت کم برای مهربانی با همدیگر استفاده کنیم؟

ادامه مطلب ...
تاریخ ارسال: پنج‌شنبه 30 آذر‌ماه سال 1391 ساعت 17:34 | چاپ مطلب 0 نظر

نامه عاشقانه یک قصاب !! + عکس

نامه عاشقانه یک قصاب !! + عکس www.taknaz.ir

تاریخ ارسال: پنج‌شنبه 30 آذر‌ماه سال 1391 ساعت 17:34 | چاپ مطلب 0 نظر

عکس هایی از رومانتیک ترین رستوران های دنیا

عکس هایی از رومانتیک ترین رستوران های دنیا

آرامش و راحتی در مکان های زیبا و آرام

عکس هایی از رومانتیک ترین رستوران های دنیا www.taknaz.ir عکس هایی از رومانتیک ترین رستوران های دنیا www.taknaz.ir
 

عکس هایی از رومانتیک ترین رستوران های دنیا www.taknaz.ir
 

عکس هایی از رومانتیک ترین رستوران های دنیا www.taknaz.ir


ادامه مطلب ...
تاریخ ارسال: پنج‌شنبه 30 آذر‌ماه سال 1391 ساعت 17:33 | چاپ مطلب 0 نظر

لیلی و مجنون های واقعی (عکس)

گاهی زن مجنون می شود ...

و مرد لیلی ...!!!

خنده های روی لبانشان را ببین!!
 
 
ما و مجنون درس عشق از یک ادیب آموختیم

او به واقع گشت عاشق ما به واقع سوختیمادامه مطلب ...
تاریخ ارسال: پنج‌شنبه 30 آذر‌ماه سال 1391 ساعت 17:32 | چاپ مطلب 0 نظر

احساسات زیبای پدرانه ( تصویری)

احساسات زیبای پدرانه ( تصویری)
پدر تکیه گاهی تا همیشه...
 
احساسات زیبای پدرانه ( تصویری) www.taknaz.ir

ادامه مطلب ...
تاریخ ارسال: پنج‌شنبه 30 آذر‌ماه سال 1391 ساعت 17:31 | چاپ مطلب 0 نظر

وقتی یک بنا عاشق شود ! (عکس)

وقتی یک بنا عاشق شود ! (عکس) www.taknaz.ir

تاریخ ارسال: پنج‌شنبه 30 آذر‌ماه سال 1391 ساعت 17:29 | چاپ مطلب 0 نظر

محاسبه سن با شکلات (جالب)

محاسبه
سن با شکلات (جالب) - www.taknaz.ir

 

سن خودتان را به من نگویید؛ چون ممکن است حقیقت را نگویید.

محاسبه سن با شکلات

بسیار شسته و رفته و زیبا

رو راست باشید و به ترتیب جلو برویم، بیشتر از یک دقیقه طول نمی کشد. به ترتیب به پرسش ها پاسخ دهید.

قبل از پاسخ دادن، قول دهید که پرسش ها را از قبل نخوانید.

وقت شما هدر نمی رود (هم فال و هم تماشا)


ادامه مطلب ...
تاریخ ارسال: پنج‌شنبه 30 آذر‌ماه سال 1391 ساعت 17:27 | چاپ مطلب 0 نظر

تنبلی همسران ممنوع !!!

تنبلی همسران  ممنوع !!! www.taknaz.ir

 

من 7 سال است که ازدواج کرده‌ام. 3 فرزند دارم، تمام وقت کار می‌کنم و یک روز در هفته به مدرسه شبانه می‌روم تا مدرکم را بگیرم. شوهرم با پدرش کار می‌کند اما با او سازگار نیست. هم‌اکنون همسرم در خانه مانده و از این قضیه هم خیلی خوشحال است. از این رو مشغله من زیاد شده، به همین جهت تصمیم گرفتیم که او به‌دنبال شغل دیگری نگردد و به جای آن از خانه و بچه‌ها مراقبت کند ولی مشکل اینجاست که او، این کار را هم انجام نمی‌دهد. همسرم با بچه‌ها در خانه می‌ماند ولی به آنها غذا نمی‌دهد یا ریخت و پاش بچه‌ها را تمیز نمی‌کند، لباس‌ها و ظرف‌ها را نمی شوید و هیچ کار دیگری انجام نمی‌دهد. وقتی من به خانه برمی‌گردم، غذا را برای افراد خانواده آماده می‌کنم، خانه را مرتب می‌کنم، به بچه‌ها در انجام تکالیفشان کمک کرده و به تکالیف درسی خودم می‌رسم.من به‌دلیل اینکه همه کارها را خودم انجام می‌دهم، به ستوه آمده‌ام و واقعا می‌خواهم که همسرم حداقل بعضی از کارها را انجام دهد. چگونه می‌توانم همسرم را تشویق کنم که اینقدر تنبل نباشد؟


ادامه مطلب ...
تاریخ ارسال: پنج‌شنبه 30 آذر‌ماه سال 1391 ساعت 17:26 | چاپ مطلب 0 نظر

کدام رنگ آرامش بخش تر است؟

http://www.taknaz.ir/ کدام رنگ آرامش بخش تر است

 

رنگ ها از این جهت بر زندگی انسان تأثیر مستقیم دارند که استفاده صحیح از رنگ ها می‌تواند یک فضای مناسب یا ناسالم برای زندگی ایجاد کند.

 

برای درک ضرورت پرداختن به مقوله ی رنگ ها و تأثیرات آن ها بر زندگی انسان، کافی است چند ثانیه چشمان خود را ببندید و دنیایی سیاه و سفید و فاقد رنگ را متصور شوید.

 

بی شک بعد از تجربه ی این احساس در می بابید، رنگ های گوناگون و چشم نواز زندگی انسان را در طول شبانه روز و در شرایط سخت و آسان، زیبا و متفاوت می سازند.


ادامه مطلب ...
تاریخ ارسال: پنج‌شنبه 30 آذر‌ماه سال 1391 ساعت 17:26 | چاپ مطلب 0 نظر

تست های ضریب هوشی جدید سال ۱۳۹۰

www.iranfars.ir گروه ایران فارس

 

اگر دلتون میخواد که ضریب هوشی خودتونو بسنجید , به سوالاتی که در ادامه ی این مطلب وجود دارد را پاسخ دهید و خودتونو بسنجید , توجه داشته باشید که باید بدون مکث جواب بدید !...


ادامه مطلب ...
تاریخ ارسال: پنج‌شنبه 30 آذر‌ماه سال 1391 ساعت 17:25 | چاپ مطلب 0 نظر

توصیه های روانشناسان به خانم ها در موردآقایان

توصیه های روانشناسان به خانم ها در موردآقایان www.taknaz.ir

 

وقتی مردی شما را بخواهد، هیچ چیز نمی تواند جلوی او را بگیرد.

 

اگر شما را نخواهد، هیچ چیز نمی تواند نگهش دارد.

 

دست از بهانه گیری برای یک مرد و رفتار او بردارید.

 

هیچوقت خودتان را برای رابطه ای که ارزشش را ندارد تغییر ندهید.

 

رفتار آرامتر همیشه بهتر است.


ادامه مطلب ...
تاریخ ارسال: پنج‌شنبه 30 آذر‌ماه سال 1391 ساعت 17:24 | چاپ مطلب 0 نظر

تست هوش اعداد

تست هوش اعداد

تست
www.taknaz.ir - هوش

 

مجموع سه عدد فرد متوالی 63 است .


ادامه مطلب ...
تاریخ ارسال: پنج‌شنبه 30 آذر‌ماه سال 1391 ساعت 17:22 | چاپ مطلب 0 نظر

به این می گویند آرامش واقعی (عکس)

یک باغبان در کشور آلمان که در کنار گل هایی که خود کاشته به خواب رفته است.
به این می گویند آرامش واقعی (عکس)  www.taknaz.ir
تاریخ ارسال: پنج‌شنبه 30 آذر‌ماه سال 1391 ساعت 17:21 | چاپ مطلب 0 نظر

خانواده - عشق - زندگی !!! ( روانشناسی )

خانواده - عشق - زندگی !!! ( روانشناسی ) - www.taknaz.ir

در این دنیا این عشق واقعی است و جاودان است

 

برخلاف تصور خیلی ها که فکر می کنند عشق یکباره پیدا می شود و همیشه می ماند و یا حتی بیشتر می شود؛ واقعیت این است که عشق ممکن است یک لحظه ایجاد شود، اما همانند بذری است و در صورتی باقی می ماند و رشد می کند که در زمین مناسبی جای گیرد، آب و نور کافی به آن برسانیم؛ مرتب آفت کشی کنیم، آن را تغذیه کنیم و مستمراً به آن رسیدگی نماییم.
چگونه عشق به مرور کمرنگ می شود یا از بین می رود؟

 

ما عاشق ایده آل ها و کمال ها می شویم و از نقصان ها می گریزیم. شاید تعجب کنید اگر بدانید معمولا انسان ها عاشق یک موجود کامل و بدون نقص در ذهن خود می شوند و هنگامی که این تصویر ذهنی را با یک دختر یا یک پسر در اطراف خود منطبق می کنند، به آن نام عشق می نهند. پس عشق به آن دختر آن وقتی رشد می یابد و قلب ما را به تپش وامی دارد که او خود را منطبق با تصویر ذهنی ما ارایه دهد و هنگامی که به مرور او را متفاوت از ذهنیات خود ببینیم، عشق ما رو به افول می رود. اما این که تصویر ذهنی ما چگونه باید در بیرون شکل بگیرد و حفظ شود نیاز به تخصص و منطق دارد، لذا عشق مافوق عقل است، یعنی این که باید از مسیر عقلانی و منطقی گذر کند و بالاتر از تفکر خام ما باشد، نه برعکس. یعنی عشق نباید مادون فکر باشد. عشقی که مادون باشد و از سطح پایین تری برخوردار باشد، ارزش ندارد تا برایش بمیریم.
پس اگر در زندگی به مرور دریافتیم همسرمان از زیر بار وظایف و مسوولیت های خود شانه خالی می کند، لذت های خود را محور قرار می دهد و هنوز “من” بودن محور فکری اوست. این گونه می شود که کسالت مزمن عشق، را به چشم خواهیم دید. از دیگر آفت هایی که ما به عشق می رسانیم، می توان به موارد زیر اشاره کرد:


ادامه مطلب ...
تاریخ ارسال: پنج‌شنبه 30 آذر‌ماه سال 1391 ساعت 17:20 | چاپ مطلب 0 نظر

شاید نیمه خالی

گاهی تو زندگی حس می‌کنی، یکی که خیلی دوستش داری زیر پاتو خالی می‌کنه، ولی همیشه دوروبرت آدمایی هستن که دستت رو می‌گیرن و نمی‌ذارن که سقوط کنی.

شاید اون موقع اونقدر گیج و عصبانی باشی که فکر کنی از اون آدمی که زیر پاتو خالی کرده تا آخر عمر متنفر خواهی بود و اون آدمایی که دستت رو گرفتن رو اصلاً نبینی ولی زمان که می‌گذره می‌فهمی اون آدم لزوماً بد نبوده و تازه قدر آدمایی رو می‌فهمی که همیشه دوروبرت هستن و ممکنه که اونا رو خوب ندیده باشی.

شاید فکر کنین من از اون آدمایی هستم که به دیدن نیمه پر لیوان معتقدم ولی من اصلاً زندگی رو یه لیوان نمی‌بینم که نصفش پر آبه و نصف دیگه‌ش پر از خالی… 

 

شاید نیمه خالی


ادامه مطلب ...
تاریخ ارسال: پنج‌شنبه 30 آذر‌ماه سال 1391 ساعت 17:00 | چاپ مطلب 0 نظر

خندیدن یک نیایش است

خندیدن یک نیایش است
اگر بتوانی بخندی، آموخته‌ای که چگونه نیایش کنی

هنگامی که هر سلول بدن تو بخندد، هر بافت وجودت از شادی بلرزد،
به آرامشی عظیم دست می‌یابی!

کسی می‌تواند بخندد،
که طنز آمیزی و تمامی بازی زندگی را می‌بیند.

کوتاه‌ترین راه برای گفتن دوستت دارم لبخند است!

شادی اگر تقسیم شود، دو برابر می‌شود!
غم اگر تقسیم شود، نصف می‌شود!

همیشه با دیگران بخندیم و هرگز به دیگران نخندیم!


ادامه مطلب ...
تاریخ ارسال: پنج‌شنبه 30 آذر‌ماه سال 1391 ساعت 16:58 | چاپ مطلب 0 نظر

آسمان امید را سقفی نیست…

زمانی که بچه بودیم دنیا برایمان رنگ و بوی دیگری داشت. امیدها و آرزوهایمان مانند آسمان وسیع بودند و هیچ سقفی نداشتند. دستیابی به هر آرزویی کاملاً امکان‌پذیر به نظر می‌آمد. اما همین که بزرگ‌تر شدیم و طعم واقعیت را ذره ذره چشیدیم سقفی بر آسمان رؤیاها و امیدواری‌هایمان زده شد. سقفی که هر روز ارتفاعش کمتر می‌شد و اجازه نمی‌داد نور امید و خوشبینی زندگی‌مان را روشن و درخشان کند.

عبارت “زندگی ناعادلانه است” تکیه کلام ما شد…

آتش اشتیاق به ایجاد تغییر و دگرگونی در خود و محیط اطرافمان کم‌کم در وجودمان خاموش شد و دست‌هایمان را به نشانه تسلیم درمقابل جبر زندگی بالا بردیم.

اما مگر می‌شود بدون امید زندگی کرد؟ برای جست‌وجوی امید لازم نیست در ذهنتان سفرهای دور و درازی به گذشته داشته باشید. امید و خوشبختی را می‌توان در تک‌تک ثانیه‌های زندگی پیدا کرد.

آیا خورشیدی که برای ما می‌تابد و اکسیژنی که در هوا برای تنفس وجود دارد نشانه آن نیست که هنوز هم دنیا بر وفق مراد ما می‌چرخد…؟
آیا لبخند یک دوست نمی‌تواند نشانه خوشبختی و سعادت باشد…؟


ادامه مطلب ...
تاریخ ارسال: پنج‌شنبه 30 آذر‌ماه سال 1391 ساعت 16:57 | چاپ مطلب 0 نظر

چند جمله…

سخت‌ترین چیز در زندگی از دست دادن چیزی است که فکر می‌کردید همیشگی‌ است.

پذیرفتن واقعیات و در کنار آن با امید حرکت کردن قدرتمند‌ترین راه رسیدن به آرامش است.

هرگاه بین منِ واقعی و حسِ آرمانی فاصله باشد، شخص دچار تعارض و بیماری روانی می‌شود.

پس بیاییم من آرمانی خود را پله پله خلق کنیم و بعد از رسیدن به هر مرحله به خود پاداش دهیم…

چند جمله...

و در هر حادثه‌ای که رخ می‌دهد تسلیم خداوند بوده و به خود بگوییم: “خیر در چیزی است که اتفاق می‌افتد.”

آن کس که با داشته‌های خوب خود خوشحال نیست با برآورده شدن آرزوهایش نیز خوشحال نخواهد بود…

حرکت کن و منتظر نباش که باد چیزی با خود بیاورد.

تاریخ ارسال: پنج‌شنبه 30 آذر‌ماه سال 1391 ساعت 16:56 | چاپ مطلب 0 نظر

می‌دونم که تو هم روزی عاشق خواهی شد!!

پســـرم! پسرِ خوبم…
می‌دونم که تو هم یه روزی عاشق میشی. میای وایمیستی جلوی من و بابات و از دخترکی میگی که دوسش داری!
این لحظه اصلا عجیب نیست و تو ناگزیری از عشق…! که تو حاصل عشقی…

پســـرم…
مامانت برای تو حرف‌هایی داره
حرف‌هایی که به درد روزهای عاشقیت می‌خوره…

عزیزدلم!
یک وقت‌هایی زنِ رابطه بی‌حوصله و اخموست. روزهایی می‌رسه که بهونه می‌گیره. بدقلقی می‌کنه و حتی اسمتو صدا می‌کنه

و تو به جای جانمِ همیشگی، میگی: “بله!”
و اون میزنه زیر گریه…

زن‌ها موجودات عجیبی هستند پسرم…
 

می‌دونم که تو هم روزی عاشق خواهی شد!!


ادامه مطلب ...
تاریخ ارسال: پنج‌شنبه 30 آذر‌ماه سال 1391 ساعت 16:56 | چاپ مطلب 0 نظر

اولین باش

اولین کسی باش که می‌خندد.

وقتی دلیلی برای خندین نمی‌بینی،

همان زمانی است که بیشترین نیاز به خندیدن است.

اولین کسی باش که می‌بخشد.

افکار منفی گذشته را برای همیشه کنار بگذار.

اولین کسی باش که کاری را انجام می‌دهد. 

 

اولین باش


ادامه مطلب ...
تاریخ ارسال: پنج‌شنبه 30 آذر‌ماه سال 1391 ساعت 16:54 | چاپ مطلب 0 نظر

جوک

عکاس سرکلاس درس آومده بودتا از بچه‌هاى کلاس عکس یادگارى بگیره.
معلم هم داشت همه 
بچه‌ها را تشویق می‌کرد که دور هم جمع بشن

معلم گفت:ببینید چقدر قشنگه که سال‌ها بعد وقتى همه ‌تون بزرگ شدید به 
این عکس نگاه کنید و بگید:
این احمده ،الان دکتره. یااون مهرداده، الان وکیله
یکى از بچه‌ها ازته کلاس گفت : اینم آقا معلمه، الان مـــــــــــــرده  

 

 

رییس شرکت به منشی گفت کارهات و بکن میخواییم 1 هفته بریم مسافرت منشی زنگ زد به شوهرش گفت : 1 هفته باید برم ماموریت کاری شوهرش زنگ زد به دوست دخترش گفت خودت و آماده کن 1 هفته باید بیایی پیشم خونمون دوست دخترش : زنگ زد به شاگردش چون معلم خصوصی بود گفت 1 هفته مرخصی شاگرد زنگ زد به پدر بزرگش گفت این هفته من کلاس ندارم بریم بیرون بگردیم و هوا خوری پدربزرگ : زنگ زد قرارش با منشی شرکتش واسه مسافرت کنسل کرد  

 

 

 

فقط یه ایرانی میتونه چند روز خونه یه بدبختی تلپ کنه و حسابی بریزه و بپاشه و یارو رو تا مرز ورشکستگی پیش ببره و وقتی برگشت خونه بگه
"آخیییییش هیچ جا مثل خونه خود آدم نمیشه"


ادامه مطلب ...
تاریخ ارسال: پنج‌شنبه 30 آذر‌ماه سال 1391 ساعت 16:47 | چاپ مطلب 0 نظر

اس ام اس عاشقانه

نفس بده که برایت نفس نفس بزنم...نفس به جز تو نخواهم برای کس بزنم...مرا اسیر خودت کرده ای دعایی کن...که آخرین نفسم در این قفس بزنم...
.کاش میشد قصه رفتن را وقت گفتن بی صدا تغییر داد...کاش میشد سرنوشت خویش را خود نوشت و بر کف تقدیر داد....خدایا، آنکه در تنهاترین تنهاییم، تنهای تنهایم گذاشت....خواهشی دارم...تو در تنهاترین تنهاییش تنهای تنهایش نذار...


ادامه مطلب ...
تاریخ ارسال: پنج‌شنبه 30 آذر‌ماه سال 1391 ساعت 16:42 | چاپ مطلب 0 نظر

اس ام اس عاشقانه

گفته بودند که گنج در ویرانه هاست

راست گفتند چون وجودت در دل ویران ماست !
.

سرکش بودم به حیله رامم کردی / ای افسونگر ، چه پخته خامم کردی

خوش چرخاندی کمند گیسویت ر
.

دیدی ای حافظ که کنعان دلم بی ماه شد

عاقبت با عشق و غم کوه امیدم آب شد

گفته بودی یوسف گمگشته باز آید ولی

یوسف من تا قیامت همنشین چاه شد.کسی که احساسات ِ تو رو بازی می گیره و تنهات میذاره

چند قدم اونورتر زیر ِ پایِ کسی دیگه داره لِه می شه

شک نکن . . .
.

گیرم که از حصار کوتاه دلم ساده می پری ، با دیوار بلند خیالم چه می کنی . . . ؟

ادامه مطلب ...
تاریخ ارسال: پنج‌شنبه 30 آذر‌ماه سال 1391 ساعت 16:41 | چاپ مطلب 0 نظر

اس ام اس عاشقانه

اگر رنجی نمیبردیم
هرگزمهربان بودن را نمیآموختیم . ..اگر شما یک غذای بد طعم را خورده باشید
میتوانید طعم یک غذای خوب را درک کنید
پس، از تلخیهای زندگی درس بگیرید تا بتوانید آنرا درک کنید
.به کسانی که به شما حسودی میکنند احترام بگذارید !
زیرا اینها کسانی هستند که از صمیم قلب معتقدند شما بهتر از آنانید . . ..
نامم را پاک کردی ، یادم را چه می کنی؟!
یادم را پاک کنی ، عشقم را چه می کنی؟!...
اصلا همه را پاک کن ...
هر آنچه از من داری...
از من که چیزی کم نمی شود...
فقط بگو با وجدانت چه می کنی؟!
شاید...؟!
نکند آن را هم پاک کرده ای ؟!!!
نـــــــــــــــــــــــــه!! شدنی نیست...
نمی توانی آنچه رانداشتی پاک کنی!.آدمای دلتنگ وقتی خیلی بهشون خوش میکذره و میخندن یهو سرشون رو بر میگردونن اونوری...
یکم ثابت میشن;
یواش یواش چشماشون پر اشک میشه!!!!...امروز خاطراتت را سوزاندم
اما بوی خوش هیزمش
بی قرارم کرد
دلتنگت شدم.....

ادامه مطلب ...
تاریخ ارسال: پنج‌شنبه 30 آذر‌ماه سال 1391 ساعت 16:40 | چاپ مطلب 0 نظر

اس ام اس عاشقانه

سلام

یه چیز میگم بگو باشه

یه ماچ میدی دلم وا شه !؟

.
نیست در این گفته من سوسه ای / گر تو به من قرض دهی بوسه ای

بوسه ای دیگر سر آن مینهم / لحظه دیگر به تو پس میدهم !
.

من مست غم عشقم با خنده خمارم کن ، صیاد اگر هستی با بوسه شکارم کن  . . .

.
اتل متل یه فانوس / فرستادم برات بوس

گرفتی بگو آره / نشد بگو دوباره !
.

عشق تو وسط قلبمه ، درست همینجا ، همین تو

یه بوسه بده واسه مریض میخوام ، آخه بوسه هات داره حکم دارو !
.

عزیزم

پرده چشماتو آروم میکشم روی چشات

بوسه دوستت دارم رو میگیرم از گونه هات

شب به خیر احساس من . . .

تاریخ ارسال: پنج‌شنبه 30 آذر‌ماه سال 1391 ساعت 16:38 | چاپ مطلب 0 نظر

اس ام اس خنده دار

می دونی چرا به میزه آرایش میگن میزه توالت؟

چون دخترا میشن روش و میرنن به قیافشون!!!.زن خوب ۳ تا خصلت باید داشته باشه

الف) نجیب باشه : یعنی با جیب آدم کاری نداشته باشه

ب) خانه دار باشه : یعنی از خودش خانه داشته باشه

ج) مثل ماه باشه : یعنی شبا بیاد و صبحها بره خونه باباش
.همه شب فکرم این است و همه شب سخنم !

گر روم دیر به منزل ، چه بگویم به زنم !!!
.
وقتی زنت خونه نیست چه کار می‌کنی؟ استراحت وقتی هست چی؟ استقامت
ادامه مطلب ...
تاریخ ارسال: پنج‌شنبه 30 آذر‌ماه سال 1391 ساعت 16:37 | چاپ مطلب 0 نظر

اس ام اس زمستونی

سلام. هوا داره سرد می شه…
مواظب باش کسی ازسردی هوا به گرمی قلبت پناه نبره.
.یه روز سرد وقتی دنبال جایی برای قایم شدن می گشتم
نتوانستم جایی گرمتر از قلبت پیدا کنم…
فراموشم نکن بیرون خیلی سرده.
.
در فصل زمستون که لبو میچسبد
آغوش و فشار و گفتگو میچسبد
پس شعله بخاری ها را  کم کن
که فقط زیر پتو میچسبد !!!

شرکت ملی گاز ایران !!!
.


ادامه مطلب ...
تاریخ ارسال: پنج‌شنبه 30 آذر‌ماه سال 1391 ساعت 16:36 | چاپ مطلب 0 نظر

اس ام اس خنده دار شب یلدا

با سلام اگر در صحت و سلامت  به سر میرید لطفا به این شماره پیامک خالی بفرستید

.
.
.
.طرح سر شماری جوجه آخر پاییز.
روی شما  مثل هندونه ، خنده هاتون مثل قاچ هندونه ، روزگارتون مثل پوست هندونه ، جیبتونم پر تخم هندونه

یلداتون مبارک
 . 

یه عالمه اس ام اس سرکاری و جالب مخصوص شب یلدا در ادامه مطلب

شب یلدا عزیز هندوونه
اگر چه ترش و لیزه هندوونه
بهایش را چو پرسیدم ز یارو
بگفتا هیس جیزه هندوونه


ادامه مطلب ...
تاریخ ارسال: پنج‌شنبه 30 آذر‌ماه سال 1391 ساعت 16:35 | چاپ مطلب 0 نظر

مشاوره راه سبز زندگی(مهناز عزیز)

این مطلب توسط نویسنده آن رمزگذاری شده است.
برای مشاهده آن احتیاج به وارد کردن رمز عبور دارید.
رمز عبور:
تاریخ ارسال: پنج‌شنبه 30 آذر‌ماه سال 1391 ساعت 16:32 | چاپ مطلب 0 نظر

نامه آبراهام لینکلن به معلم پسرش

به پسرم درس بدهید
او باید بداند که همه مردم عادل و همه آن ها صادق نیستند ، اما به پسرم بیاموزید که به ازای هر شیاد، انسان صدیقی هم وجود دارد.به او بگویید، به ازای هر سیاستمدار خودخواه ، رهبر جوانمردی هم یافت می شود. به او بیاموزید، که در ازای هر دشمن ، دوستی هم هست.
می دانم که وقت می گیرد، اما به او بیاموزید اگر با کار و زحمت خویش ، یک دلار کاسبی کند بهتر از آن است که جایی روی زمین پنج دلار بیابد.به او بیاموزید از باختن پند بگیرد و از پیروز شدن لذت ببرد. او را از غبطه خوردن بر حذر دارید. به او نقش و تاثیر مهم خندیدن را یادآور شوید.
اگر میتوانید به او نقش موثر کتاب در زندگی را آموزش دهید.به او بگویید تعمق کند، به پرندگان در حال پرواز در دل آسمان ، به گل های درون باغچه و به زنبورها که در هوا پرواز می کنند ، دقیق شود.
به پسرم بیاموزید که در مدرسه بهتر این است که مردود شود اما با تقلب به قبولی نرسد. به پسرم یاد بدهید با ملایم ها ، ملایم و با گردن کش ها ، تا می تواند مدارا کند. به او بگویید به عقایدش ایمان داشته باشد حتی اگر همه بر خلاف او حرف بزنند.
به پسرم یاد بدهید که همه حرف ها را بشنود و سخنی را که به نظرش درست می رسد انتخاب کند .
ارزش های زندگی را به پسرم آموزش دهید . اگر می توانید به پسرم یاد بدهید در اوج گرفتاری تبسم کند. به او بیاموزید که از ریختن اشک خجالت نکشد.
به او بیاموزید که می تواند برای فکر و شعورش مبلغی را تعیین کند، اما برای دل هرگز.
به او بگویید که تسلیم هیاهو نشود و اگر خود را برحق می داند پای سخنش بایستد و با تمام قوا بجنگد.
در کار تدریس به پسرم ، ملایمت به خرج دهید ، اما از او یک ناز پرورده نسازید.بگذارید که او شجاع باشد، به او بیاموزید که به مردم اعتقاد داشته باشد.
می دانم ... توقع زیادی است، اما ببینید که چه می توانید بکنید ، پسرم کودک کم سال بسیار خوبی است.
تاریخ ارسال: چهارشنبه 29 آذر‌ماه سال 1391 ساعت 19:51 | چاپ مطلب 0 نظر

یلداتون پیشاپیش مباااااااااااارک

ز یلدا با طعم انار هزار رنگ ، به گمانی دانه های انار هر یک یاد عزیزیست دوست داشتنی ، دور یا نزدیک در غربت اما از یاد نرفتنی ،
عزیزی از دست رفته اما مانده در دل ، امسال در کنار عزیزان یا در نبودشان اگر اناری را در دستانت گرفتی چه شیرین چه ترش هر یک را به یادی وبه لبخندی به کام ببر، اینبار یلدا را با اناری از جنسی دیگر و با قلبی نو به خاطر بسپار،
یادت نرود که یاد کردن دل می خواهد نه دلیل...

*  یـــــلداتون پیشـــــاپیش مبارکـــــــــ  *         
از : رویا احمدزاده

تاریخ ارسال: چهارشنبه 29 آذر‌ماه سال 1391 ساعت 13:55 | چاپ مطلب 0 نظر

در اولین قرار چه کنیم؟


احتمالا نخستین موضوعی که قبل از روبه‌رو شدن با خواستگار جدید‌تان به آن فکر می‌کنید، پوشیدن یک لباس مناسب است و در لحظه‌ای که در کنارش پشت میز نشسته‌اید هم تمام هوش و حواستان به ظاهر و نحوه انتخاب جملات است، اما دست نگه‌دارید.
برای آنکه از این قرار‌های اول، سربلند بیرون بیایید، نیاز به شناختن گروهی از « نبایدها » دارید؛ کارهایی که نباید انجام دهید و حرف‌هایی که نباید بزنید. قرار نیست تا ابد در مقابل کسی که قرار است شریک زندگی‌تان باشد، خود را شخص دیگری نشان دهید اما باید بدانید که بعضی حرف‌ها، خاطرات و کارها با قرار‌های اول جور در نمی‌آیند و باید از هر طریقی که شده، پنهان‌شان کنید و تا روز مبادا آنها را در دلتان نگه‌دارید.
 
سعی کنید پینگ پنگ بازی کنید
همه ما دوست داریم از خودمان حرف بزنیم. انگار تنها موضوع جالبی که در دنیا وجود دارد، عادات، خواسته‌ها و انتظارات خودمان است. اما این همان دامی است که ممکن است در نخستین برخوردهایی که با خواستگار‌تان دارید، در آن بیفتید.
به‌جای اینکه بی‌وقفه خودتان را شرح دهید و با بیان کردن علایق و انتظارات‌تان بخواهید او را با خود هم مسیر کنید، بگذارید او حرف بزند و هر آنچه در ذهن دارید را از کسی که قرار است همسر آینده‌تان باشد، بپرسید. وقتی شما بی‌وقفه درباره خودتان حرف می‌زنید، نگاهی منفی نسبت به‌خودتان در ذهن خواستگار‌تان ایجاد می‌کنید.
احتمالا در این شرایط، بعد از قرار او از پشت میز بلند می‌شود و در دلش می‌گوید که این نخستین و آخرین قرارش با شما خواهد بود اما شما که حسابی خودتان را ابراز کرده‌اید، از نتیجه این گفت‌ و گوی یکطرفه راضی هستید و فکر می‌کنید همه چیز خوب پیش رفته است اما واقعیت این است که ارتباط، یعنی بیان کردن خود و فهمیدن دیگران. پس در جلسات اول گفت‌وگو مثل یک بازی پینگ‌پنگ پیش بروید و همان‌قدر از خودتان بگویید که از او حرف می‌شنوید.

از قبلی ها حرف نزنید
شاید روزی مجبور شوید درباره خواستگارهای قبلی‌تان هم حرف بزنید. اما بهتر است تا زمان آن نرسیده، چیزی نگویید. در قرارهای اول با خواستگار جدید‌تان، هرگز پای قبلی‌ها را به میان نکشید. شاید بخواهید از بدی‌های آنها بگویید و به اینجا برسید که چقدر از یک فرصت تازه خوشحال هستید اما این موضوع هم نمی‌تواند کمکی به شما بکند. همان طور که گفتیم، هر جمله‌ای که بوی « خواستگار قبلی » از آن بیاید را نباید به زبان بیاورید.
مهم نیست که رابطه احساسی‌ای میان شما و شخص دیگری بوده یا نه، مهم این است که قرار اول جای این حرف‌ها نیست. اگر شما و خواستگار‌تان احساس کردید که می‌توانید به یک آینده مشترک فکر کنید و به همین دلیل قرارهای بعدی را تنظیم کردید، ماجرا فرق می‌کند. اگر در روزهای بعد در مورد ارتباطات گذشته‌تان از شما پرسید، می‌توانید بگویید « آن آشنایی، درس بزرگی برای من بود و حالا من و خواستگار قبلی‌ام، دیگر به آن روزها فکر نمی‌کنیم و هرکدام‌مان، تنها به فکر آینده خود هستیم. »

فقط لحظه اول مهم نیست
بیشتر ما وقتی به ازدواج فکر می‌کنیم، معمولا تصور غلطی در ذهنمان چرخ می‌زند. ما فکر می‌کنیم که مرد رۆیاهایمان کسی است که در همان لحظه اول به دلمان می‌نشیند، حال و هوای‌مان را عوض می‌کند و در یک لحظه تمام ناامیدی‌مان از پیدا کردن چنین مردی را به امید بدل می‌کند. شاید شما هم فکر می‌کنید میان شما و مرد زندگی‌تان در همان لحظه اول باید یک جرقه عاطفی زده شود و چنین کششی به قرار‌های بعدی و در نهایت ازدواج منجر شود اما اشتباه می‌کنید.
شما برای خوشبختی به شاهزاده رۆیاها نیازی ندارید و قرار نیست یک عمر با یک نگاه اسرارآمیز عاشقانه زندگی کنید. بلکه قرار است کنار مرد محکم و مستقلی زندگی کنید که می‌تواند در سخت‌ترین روزها هم در کنار شما باشد، درکتان کند و پابه‌پای‌تان پیش برود.
 
رخت‌چرک‌ها را دور بیندازید
همه ما در زندگی‌مان رخت‌چرک‌هایی داریم. منظورمان همان اشتباه‌ها، خاطرات آزار‌دهنده و لحظه‌هایی است که ترجیح می‌دادیم هیچ وقت اتفاق نمی افتادند. خب، ما انتظار نداریم که در زندگی شما چنین مسائلی پیش نیامده باشد، فقط می‌گوییم حالا که وقت ازدواج‌تان رسیده، باید رخت‌چرک‌هایتان را پشت در بگذارید و به‌جای فکر کردن و عذاب کشیدن، برای فراموش کردن روزهای گذشته انرژی بگذارید.
همسر آینده‌تان را شریک این خاطرات نکنید و اگر به دلیل برخی اتفاقات گذشته هنوز متاثر هستید و عذاب می‌کشید، این عذاب را وارد زندگی‌تان نکنید. دوره نامزدی فرصت خوبی است تا بتوانید از آنچه پیش از این در زندگی‌تان بوده، عبور کنید و با یک شروع تازه، برای یک زندگی موفق آماده شوید. زندگی‌ای که قرار نیست این بار رخت‌چرک دیگری برای آینده شما شود.

تاریخ ارسال: چهارشنبه 29 آذر‌ماه سال 1391 ساعت 11:46 | چاپ مطلب 0 نظر

هوشنگ ابتهاج

دلم گرفته ,خدا را تو دلگشایی کن
من آمدم به امیدت تو هم خدایی کن
به بوی دلکش زلفت که این گره بگشای
دل گرفته ی ما بین و دلگشایی کن
دلی چو اینه دارم نهاده بر سر دست
ببین به گوشه ی چشمی و خودنمایی کن
ز روزگار میاموز بی وفایی را
خدای را که دگر ترک بی وفایی کن
بلای کینه ی دشمن کشیده ام ای دوست
تو نیز با دل من طاقت آزمایی کن
شکایت شب هجران که می تواند گفت
حکایت دل ما با نی کسایی کن
بگو به حضرت استاد ما به یاد توایم
تو نیز یادی از آن عهد آشنایی کن
نوای مجلس عشاق نغمه ی دل ماست
بیا و با غزل سایه همنوایی کن 

هوشنگ ابتهاج

تاریخ ارسال: سه‌شنبه 28 آذر‌ماه سال 1391 ساعت 01:24 | چاپ مطلب 1 نظر

من لایق آرامشم!!!

دیگران را می بخشم...
حتی آنانی را که مرا آزرده اند...
نه از برای آنکه آنان مستحق بخشایشند...
بلکه من لایق آرامشم !!


تاریخ ارسال: سه‌شنبه 28 آذر‌ماه سال 1391 ساعت 00:13 | چاپ مطلب 0 نظر

چرا مردم دروغ می‌گویند؟

پاسخ ساده‌اش این است: برای این که آسان است. تقریباً همه مردم دروغ می‌گویند و اغلب آن‌ها در این کار مهارت دارند. شواهد نشان می‌دهد که اغلب مردم دروغگویی را در همان سنین اولیه یاد می‌گیرند. کودکان تقریباً در سن 3 سالگی برای این که خود را به مشکل نیندازند دروغ می‌گویند. در 5 سالگی، وقتی پای تنبیه در میان باشد، اغلب کودکان دروغ‌گویان ماهری هستند.
به گفته گیل سالتز، روان‌پزشک بیمارستان نیویورک، نکته جالب این است که به کودکان یاد داده می‌شود تا برای محافظت از احساسات دیگران، و خوشامد آن‌ها دروغ بگویند. پدر و مادرها از همان سنین کودکی به فرزندانشان یاد می‌دهند که این گونه «دروغ‌های مصلحت‌آمیز» را بیان کنند. برای مثال، «به خاله بگو چقدر توی این لباس خوشگل شده.»
دروغ گفتن برای محافظت از فردی دیگر، مشکل‌تر است. برای مردم، دروغ گفتن برای محافظت از خودشان و پوشاندن خطاهایشان، طبیعی است امّا محافظت کردن از فردی دیگر، کمی پیچیده‌تر است و به تجربه بیشتری نیاز دارد. اما هنگامی که مردم به سن بلوغ می‌رسند، دیگر دروغ‌گویی به صورت طبیعت ثانویه آن‌ها در آمده است.

ادامه مطلب ...
تاریخ ارسال: دوشنبه 27 آذر‌ماه سال 1391 ساعت 18:19 | چاپ مطلب 1 نظر

شیر خوردن کمتر؛انگشت مکیدن بیشتر

اگر چه ممکن است چنین تصور کنید مکیدن انگشت شست در کودکان کاملا بی‌خطر است و نباید به این فکر باشید که راه چاره‌ای برای ترک این عادت در کودکتان بیابید، اما حقیقت این است که اگر در این خصوص حساسیت به خرج ندهید این عادت می‌تواند با پیامدهای نامطلوبی در کودک شما همراه باشد. بررسی‌های انجام شده درباره علت و عوامل تاثیرگذار در شکل‌گیری این عادت در کودکان حاکی از آن است که در کودکان و بویژه در نوزادان مکیدن انگشت یا پستانک می‌تواند نقش بسیار مهمی در بازگشت آرامش خاطر به کودکان در هنگام مواجه شدن با بی‌قراری و ناراحتی آنها داشته باشد.
اگر چه کودک پس از 3 تا 4 سالگی و در نهایت سن 5 سالگی این عادت را به طور ناخودگاه ترک خواهد کرد، اما اگر بتوانید زودتر از معمول این عادت را از سر کودکتان بیندازید به مراتب بهتر خواهد بود. مکیدن مداوم انگشت شست در کودکی نقش بسیار مهمی را در ایجاد ناهنجاری و بد شکلی دندان‌ها و فک‌ها ایفا می‌کند که در نتیجه می‌تواند با رشد کودک علاوه بر این که از نظر ظاهری ناخوشایند باشد در غذا خوردن و همچنین تکلم کودک نیز مشکلاتی را به وجود آورد. براساس نتایج به دست آمده از مطالعات انجام شده در این زمینه، نوزادانی که کمتر از شیر مادر خود بهره می‌برند بیشتر به مکیدن انگشت شست خود علاقه‌مند هستند. همان‌طور که می‌دانید غریزه مکیدن از جمله غرایزی است که برای فعالیت کودک لازم و ضروری است و از این رو مکیدن انگشت شست در نوزادانی که از شیر مادر تغذیه می‌کنند کمتر شایع است. شاید برایتان جالب باشد بدانید که بسیاری از متخصصان بر این باورند که وابستگی به مکیدن انگشت در کودکان و بویژه نوزادان برای تکامل سیستم عصبی مرکزی لازم و ضروری است و می‌تواند نقش بسیار مهمی در هماهنگی نوزاد به دنیای جدیدی که به‌ آن قدم گذاشته است، داشته باشد. بنابراین باید پذیرفت که علی‌رغم پیامدهای نامطلوبی که این عادت در کودکان به همراه خواهد داشت برای رشد روان‌شناختی آنها لازم و ضروری است. در مغز سلول‌هایی وجود دارند که تحریک آنها به دلیل مواجه شدن کودک بامراحلی که موجب اضطراب می‌شوند، سبب خواهد شد که او به طور ناخودآگاه شروع به مکیدن انگشت شست خود کند. مکیدن انگشت موجب ترشح موادی نظیر آنکفالین و همچنین اندورفین در سلول‌های مغزی خواهد شد که نوعی احساس آرامش و خوشحالی را در کودک ایجاد خواهد کرد.


ادامه مطلب ...
تاریخ ارسال: دوشنبه 27 آذر‌ماه سال 1391 ساعت 18:18 | چاپ مطلب 0 نظر

روانشناسی رنگ ها

برخی از روانشناسان عقیده دارند رنگی که برگزیده و دلخواه کسی است میتواند گویای خصوصیات اخلاقی و روانشناسی او باشد. نوشتار زیر چکیده ای است که بر اساس این نظریه و پس از سالهای پژوهش نگاشته شده:

قرمز: خوش قلب اما خودپرست
این رنگ مظهر شدت و زیاده روی است که گاهی در جهت مخالف آن است. قرمز رنگ عشق و تنفر و فداکاری و خشونت و خون و آتش. کسی که به این رنگ علاقه دارد هرگز نمی تواند در زندگی بی تفاوت باشد.
این گونه اشخاص تند و سرکش و در عین حال فعال و شجاع و کمی عجول هستند. احتمال شکست به خصوص در عشق برای آنها فراوان است.
قضاوتهای عجولانه و ناگهانی در مورد دیگران اغلب سبب از بین رفتن دوستی هایشان می شود، با آن که در عشق کاملاً فداکارند اما اگر روزی حوادث بر وفق مراد نباشد بدون تفکر و جویا شدن علت می جنگند.
دو عیب بزرگ خودپرستی و عدم کنترل، در نفس آنهاست و دو صفت ممتازشان خوش قلبی و حس بزرگ طلبی است. به طور کلی دوستداران رنگ قرمز دارای خصوصیات متضادی هستند.

ادامه مطلب ...
تاریخ ارسال: دوشنبه 27 آذر‌ماه سال 1391 ساعت 18:18 | چاپ مطلب 2 نظر
( تعداد کل: 511 )
   1      2     3     4     5      ...      11   >>
صفحات